Úvod » Blog » Implementujeme open banking a zrychlujeme prověřování rizika

Implementujeme open banking a zrychlujeme prověřování rizika

Společně s partnerem Nordigen pro naše klienty implementujeme open banking, který zaručuje především větší bezpečnost internetových plateb. 

Bezpečnost internetových plateb zavádí minimálně dvoufázové ověření, kterým se musí uživatel prokázat, a to biometrický údaj (neboli nenapodobitelná charakteristika člověka – otisk prstu, tvar obličeje, rozpoznání hlasu), znalost (heslo, PIN, odpověď na osobní otázku) a vlastnictví (platební karta, kód z SMS, určitý software.)

Druhá část je otevření bank dalším subjektům. Dříve si banky informace o uživatelích střežili. Díky novým pravidlům ale musí autorizovaným společnostem při vyžádání některé informace sdělovat. Klient si může charakterizovat druh dat, která mohou být předána třetím stranám. Toto vpuštění třetích stran následně umožňuje přinést nové inovace potřebné pro zlepšení platebních služeb a uživatelských podmínek.

Za pomocí PSD2, neboli Payment services directive, zvyšujeme bezpečnost internetových plateb. Umožňuje nám nahlížet na transakční historii, která nám pomáhá rychleji vyhodnotit riziko. Sledujeme různá data, jako například průměrnou velikost faktur, díky kterým si můžeme spočítat průměrnou cenu za kilometr a další údaje. Je to proto důležitý krok směrem k dalšímu zrychlení našich služeb.

Zpět na blog